Kurumsal Kimlik Çalışması

Kurumsal kimlik çalışmanızda, Bölümünü birincilikle bitirmiş tasarımcımız tarafından markanızı ve renklerinizi yansıtan çalışmalar yapılmaktadır. Kullanılan renk ve çizgiler kartvizitinizden web sitenize kadar devam eden bir bütünlükle birbirini tamamlar ve firmanızın var olan prestijini arttırır.
kurumsal-kimlik-calismasi
Kurumsal Kimlik Çalışması

Kurumsal kimlik çalışmasında, markanızı ve renklerinizi yansıtacak çalışmalar yapılmaktadır. Kullanılan renk ve grafiklerle desteklenen web siteniz, firmanızın prestijini arttırmaktadır. Web yazılım ajansının tam olarak yaptığı da budur. Firmanızı ve markanızı prestijli hale getirerek en üs seviyeye taşımayı hedeflemektedir. Firmanızın sektörüne göre yapılan grafik çalışmaları, markanızın yüzünü yansıtan ögeleri barındırmalıdır. Logo çalışmaları, görsel sayfa tasarım çalışmaları gibi grafik tasarımları kapsayan bir bütündür. Bu bütün içerisinde logo ve sayfa renkleri, şirketinizi yansıtacak dikkat çekici renklerden oluşturulmalıdır. Ajans, kurumsal kimlik çalışmasında, görsel unsurların önemli olduğunun bilincinde çalışmalar yapmaktadır.

"Biz sadece bir bilgisayar değil, bir şirket yaratıyoruz." Steve Jobs -Esquire Dergisi, 1986 röpörtajı

quote
Kurumsallık Güven Verir

Kurumsal kimlik çalışmaları sizi rakiplerinizden ayıracak unsurları barındırır. Web sitenize, logonuza ve markanıza kimlik kazandırarak şekillenir. Kurumsal kimlik çalışması yapılmış bir firma, her zaman müşteri gözünde güvenilir olarak kabul edilmektedir. Ajans, müşterilere karşı güvenilir hizmet vermek adına, markanıza kimlik kazandırma çalışmalarını en iyi şekilde yapmaktadır. Yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda, insanların ilk dikkatini çeken unsurun renk olduğu kanıtlanmıştır. İnsan psikolojisinden anlayan ajans, ilk olarak firmanın rengini belirleyerek ilk adımı atmaktadır. Daha sonra yapılacak tüm çalışmalara, bu seçilen renk yön vermektedir. Kurumsal kimlik çalışmaları, antetli kağıt, logo, broşür, zarf ve katalog gibi tüm grafik çalışmalarını kapsamaktadır.

Bu grafik çalışmalara yön verecek olan renk unsuru belirlenerek, markanın en iyi şekilde yansıtılması sağlanmaktadır. Kurumsal kimlik çalışması yapılırken, markanızın bilinir olması için yapılan çalışmalarda, akılda kalıcı öğelere yer verilmelidir. Tasarım aşamasında, renk seçiminde veya kullanılacak sloganlarda, akılda kalıcı ve dikkat çekici çalışmalar yapılmasına dikkat edilmelidir. Kurumsal kimlik çalışmalarında yapılan grafik tasarımlar hem dijital ortamda hem de baskılı olarak sunulmaktadır.

Kurumsal Kimlik Çalışması Sürecinde Verdiğimiz Hizmetler

Kurumsal kimlik çalışmasının ilk aşaması sektörü analizi ile başlamaktadır. Web yazılım ajansı, sektörünüzdeki ihtiyaç ve eksiklikleri belirleme çalışmaları yaparak, sizlere sunmaktadır. Bu analizleri yaparken bir yandan da rakiplerinizi takip ederek, hangi aşamada oldukları konusunda sonuçlara varmaktadır. Tüm bu çalışmalar rapor halinde sunularak, nasıl bir çalışma yapılacağı konusunda karar alınmaktadır. Kararlar doğrultusunda görsel araçlar kullanılarak, sektöre uygun tasarımlar hazırlanmaktadır. Renk belirleme ve logo çalışmalarıyla, kurumsal kimliğiniz görsel olarak tamamlanmaktadır.

Dijital ortamda kullanılacak araçlar sayesinde, reklam çalışmalarıyla da desteklenerek, firmanız bilir hale getirilmektedir. Firmanızın tasarımları yapılırken, teknolojinin tüm imkanları kullanılarak, trend öğelere yer verilerek, sizlere kurumsal bir kimlik çalışması yapılmaktadır. Kurumsal çalışma sayesinde, müşteri güvenini kazanarak, markanızı kolayca tanıtabilirsiniz. Kurumsal kimlik çalışmaları iyi düşünülerek yapılması gereken çalışmalardır. Firmanın bilinir olması ve pazarını genişletebilmesi için markayı yansıtacak kalitede, tasarıma sahip olması gerekmektedir.

Kurumsal Kimlik Çalışması

Unutmayın bir çok potansiyel müşteriniz sizin ofisinizi yada fabrikanızı görmeyecektir ama bir kartvizit bir katalog veya bir web sitesi sizin potansiyelinizi mesela tahmini kaç çalışanınız olduğunu söyleyebilir!

Kurumsallık Sürecinin En Önemli Adımlarını Atıyoruz

Firmanızı yansıtacak renk ve yazı karakterinde hazırlanan bir logo çalışması, şirketinizin bütün içeriğini yansıtacak şekilde uygulanmaktadır. Grafik anlamda ölçü, oran, yazı fontları ve büyüklüklerine dikkat edilerek yapılan logo çalışmalarıyla, müşteri algısını değiştirebilme gücüne sahibiz. Yapılan logo çalışmaları, farklı zeminlere uygulanarak, logonun kullanışlılığı test edilmektedir. Bu sayede onaylanan logo çalışması, baskıya ve dijital ortama hazır hale gelmektedir. Evrak ve yazışmalarda kullanışlı olacak şekilde tasarlanan bir logo, amacına hizmet etmektedir.

Modernleşen dünyada, teknolojik trendleri takip ederek, güncel bilgi ve sunumlarla, markanızı yenileme çalışmaları yapılmaktadır. Kurumsal kimlik çalışmalarında tasarlanan logo, tv, broşür, haber veya baskılı kağıtlarda kullanılacağından, logo kendini gösterecek kalınlık ve şekilde tasarlanarak, sizlere sunum yapılmaktadır. Görsel olarak uygulamalı çalışma örnekleriyle, kurumsal kimlik çalışmanızın nasıl görüneceği hakkında bilgi sahibi olmanız sağlanmaktadır. Kurumsal kimlik çalışmalarında görsel öğelerden renk, yazı karakteri, büyüklük gibi unsurlar önemlidir. Firma kurumsal kimlik çalışması yaptırmadan önce hangi sektörde olduğu göz önünde bulundurulmaktadır. Her sektöre göre renk seçimi farklıdır.

Dünyada kabul edilen, sektör renkleri algısı kullanılarak, renk belirlemesi yapılmaktadır. Web yazılım ajansı sektöre uygun renk belirlemesi konusunda, tecrübelerini yansıtarak hizmet vermektedir. Verdiği hizmeti, yaptığı ARGE çalışmalarıyla destekleyerek, sağlam temeller üzerine oturtmaya çalışmaktadır. Müşteri ilişkilerinde güven verme konusunda, kurumsal kimlik çalışmalarını titizlikle yapmaktadır. Hedef kitlenin dikkatini çekebilecek unsurları kullanarak, kurumsal kimlik çalışmalarına, profesyonel şekilde uygulamaktadır. Kurumsal kimlik çalışması yaptırmak isteyen veya mevcut kurumsal kimlik çalışmasını yeniletmek isteyen firmalara, kaliteli ve hızlı hizmet vermektedir.

kurumsal kimlik gçrselleri

Mutlu Müşteriler

Web Tasarım,  Google Business kayıt oluşturulmasında ve kurulumundaki yardımlarınız için teşekkürler.
Web Tasarım, SEO ve Google Reklamlarımızın kurulumunda ve yönetiminde ki başarılarından dolayı webyazilim.com.tr'ye teşekkür ederiz.
Web Sitemizin yenilenmesinde ve Bağış sayfalarının oluşturulmasında ki yardımlarından dolayı ekibe teşekkür ederiz.

Send a Message

Sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magnais.